DĚKUJEME, BYŤ ...

18.10.2016 10:55

Vážení příznivci KDU-ČSL,

vážené sestry, vážení bratři, přátelé! Děkujeme všem, kteří šli k volbám a zejména těm, kteří dali hlas Koalici pro Olomoucký kraj, tedy nám. Když říkám byť, tak mám na mysli, že nabídka od vítězů voleb být ve vítězné koalici přišla, ale naše protistrana, která chtěla méně, než-li my, tak je "tam". Mons. Jan Šrámek, zakladatel křesťanské politiky v této zemi, by řekl své "být u toho". Ano, být u toho je velmi důležité, protože jinak nemá práce v politice smysl. Takže nejsme "tam", čekají nás další 4 roky v opozici. V předchozím období jsme ukázali, že umíme být důslednou a korektní opozicí. Svědčí o tom i to, jak se to nelíbilo vládcům kraje. Věřím, že důslednou, korektní a slušnou opozicí budeme zase. Ale čeká nás obrovská práce přesvědčit spoluobčany, jak je nesmírně důležité přijít k volbám a vyjádřit svůj názor. Ke všem volbám, tedy i v příštím a následném roce. 

No a pro nás činovníky KDU-ČSL je úkol jasný. Pracovat na rozšíření členské základny, na čitelnějším volebním programu, který ještě více přesvědčí, jak je důležité být svědomitý, slušný, ohleduplný, soucitný. Že tradice, jakou má KDU-ČSL, má velkou a cennou váhu, že je na čem stavět, je co rozvíjet.

Přál bych si, abychom příště mohli být u "toho". 

Ale s Vaší pomocí, bez ní by to ani nebylo možné. Do té doby přeji vše dobré a notnou dávku mnohdy chybějícího selského rozumu. 

Miroslav Hrdlička, místopředseda OV KDU-ČSL v Jeseníku

Zpět